První soutěž ŠHL v Žernovicích

20. června 2009. Toto datum neznamenalo jen začátek léta, či konání již známých zdíkoveckých slavností, ale i začátek dalšího ročníku ŠHL. Poprvé se soutěžilo tam, kde se loni končilo, tj. v Žernovicích.

Jelikož jsme se posléze stali hlavními pořadateli našich slavností, dohodli jsme se na tom, že půjdeme na start jako druzí. Z tohoto důvodu jsme proto nechali našeho „koně“ Avii v klidu garáže a Pejša musel místo žhavení a počítání zubů v převodovce „chca nechca“přijmout místo velitele vozu u již známé Víťovo dodávky.

Po zastávce u pumpy pro modrých 100 oktanů a po přijetí na místo soutěže mezi námi panovala nervozita. Jednak z prvního závodu sezóny a jednak z toho, jak se moje „maličkost“ popere s nekončící kocovinou po probdělém večeru Na Koreji ve Vimperku, kde jsem tentokráte neobsluhoval, „nóbrž“ do sebe lil jednoho Krále Šumavy za druhým… Panovaly obavy, abych náhodou nepřeskočil Matese u savic a neběžel na druhou stranu. A to se ještě Mates  vytasil basičkou „géčka“ na oslavu svých narozenin a netaktně vzhledem k mé barvě obličeje pravil: „Maku, dáš..“

Nakonec se po odstartování podařilo víceméně roztáhnout rovně, což po ukončení útoku kluci kvitovali, že před každou soutěží bych měl mít kocovinu, aby se to takhle povedlo. Aby to byla ta správná „šou“, povedlo se Víťovi nad rozdělovačem vykouzlit krásné třímetrové „parohy“.. Bohužel Pejša nestačil doběhnout a snažil se trefit terč tak z pěti metrů od čáry, což se mu po 4 sekundovém prostřiku podařilo a čas se zastavil na 25,35 sekundách. Za něj jsme brali 15. místo, takže jsme vlastně taky začali tam, kde jsme minule skončili.

Jinak jsme ještě zahlédli pár útoků a vyrazili jsme domů roztopit gril…                  

 

zpět                                      MaK