Nový roční 2012 – Žernovice

Tak už jsme se toho kónečně dočkali. Čeho – začátku nového ročníku šumavské hasičské ligy. První soutěž nás přivítala kousek nad Kobylí horou v Žernovicích.

No drobné obavy před začátkem byly. Důvody pracovní, rodinné, zdravotní i rekonstrukčně bytové, to byl důvod nedostatku tréninku na jaře. Dohromady jeden, dva tři tréninky, pokud připočtu trénink na okrsek a samotnou okrskovou soutěž. Ještě nekomletní, takže nám na Staších pomáhalo hbité brko v podání Jirky Haubleta ml. No, cíl byl jasnej – nebejt poslední a nebejt na „kolomaznické“ louce za blbce…

Situace se na místě trošku uklidnila. To když se vysonduje, že řada týmů jsou na tom úplně stejně jako my, a někteří jdou poprvé naostro. Celkem nás tam čekalo přes 40 týmů mužů. Jednalo se totiž o společný podnik ŠHL a JčHL. Dokonce tam probíhal internetový přenos soutěže.

Tak už si to jdeme chystat a stejně nás ta „cukrařina“ neboli třepačka neopustila. Ale konec dobrý, všechno dobré.  Samozřejmě se to dá udělat líp, rychleji a přesněji. Když jsem se  po sestřiku otáčel k časomíře, očekával jsem čas kolem 20,50. To, co jsem viděl, mě ale příjemně překvapilo. Časomíra ukazovala čas 19 vteřin a 77 setin. A podržte se – frajer Pejša na pravém proudu srazil terč jako první a posunul tak rekordní čas sražení terče zdíkoveckým proudařem na 19,13 vteřiny. No, po útoku dostal nakázáno trefit se ve stejném čase na další soutěži v Nišovicích s tím, že to bude výsledný čas. Věříme mu, že po loňsku mu tenhle čas pomůže,  a že ještě s Honákem stáhnou ten čas dolů.

A tento útok v celkovém hodnocení dohromady nám přinesl dělené patnácté místo z přes 40 týmů mužů a desáté dělené s Výškovicemi do pořadí ŠHL.

Ale jedna vlaštovka jaro nedělá a my věříme, že to zopakujeme či zlepšíme v Nišovicích na další soutěži ŠHL.

Tak uvidíme.