Zahorčice a Nihošovice  aneb čert to vem…

Tak se zas konečně vyrazilo na nějakou tu kvalitní soutěž ŠHL. Střecha v zatáčce  má už také nový kabátec, různé aktivity kolem taky mají přestávku, a nakonec většina i chtěla jet, tak proč to nezkusit se popasovat s ligovou konkurencí.

Bohužel nám chyběl o tomto víkendu 21 až 22. 7.  strojník Buky.  Je v očekávání, takže má jiné starosti, což já osobně chápu. Doufám, že nám pak pomůže k té osmnáctce… Nu, tak za mašinu si to od trojáku zamířil zkušený borec Fífa a po dvou soutěžích se dá říct: Jo, zvládnul to na jedničku. A tímto také děkujeme za dvě odběhnutí Tomasovi ze Stach a hlavně za jeho výtečný rozdělovač…

Nejdřív v sobotu jsme zamířili do krásného, nového prostředí zahorčické „bobr arény“. Nádhera, krásný příklad toho, když lidi chcou, jde všechno… Šli jsme až tak nějak ke konci a tak jsme se koukali na ostatní týmy. Laťku Pejšovi a Honákovi daly především Doubravice svým pokusem za 17,02. Taky to dáme jednou, teda v soutěži na jedno béčko a jedny céčka…:-) No trošku nás to naladilo na pozitivní vlnu. Dalším pozitivním faktem byly ty výtečné věnečky od Víti, v sobotu mající náhodou jmeniny.. Vítku, děkujem, byly ňam, ňam a ty chlebíčky rovněž… To šlo rovnou do ledvin..:-)

Útok byl rozběhnut pěkně, voda šla až došla k terčům. Bohužel Pejša se netrefil z první, ale zastavil to až ve 21,30. Jelikož se jednalo o trať extrémně rychlou, řada týmů tak skončila před námi. Inu, co se dá dělat. Tímto děkujeme klukům z Žihobec, že nás s tou dvacítkou v tom nenechali a nenechali nás být posledním bodovaným týmem soutěže. Hoši děkujeme, nějak se budeme revanšovat:-)

Čas nic moc, ale vem to čert. To jsem ještě nevěděl, že toto rčení použiji ještě dneska jednou.Hlavní bylo, že jsme to dali dohromady. Pocity dobré. Proč to hrotit...

V nedělu došlo na druhý víkendový díl na zatravněné návsi v Nihošovicích. Znovu s půjčeným trojákem Tomasem. Tentokráte jsme šli z kraje s tím, že se omluvíme z nástupu a vyrazíme k obědu. Pejša se trefil líp než v Zahorčicích. A Honák se posunul v minisouboji našich střelců na první místo jako ten, kdo trefil první pod devatenáct – 18,92. Bohužel toto nebyl náš výsledný čas znamenající cca. páté místo. 19,61 byl druhý terč a nakonec místo deváté v nihošovické deštivé loterii. Takže dobrý…

Až po odjezdu vyšel najevo jeden nepříjemný fakt, a  to ten, že Stachy, patrně omylem půjčili dvěma týmům svého závodníka – nám i Dražejovu. I když jsme to tušili, naší chybou bylo, že pravidla toto nedovolují. Neznalost pravidel holt neomlouvá. Tudíž nás postihlo odebrání bodů za deváté místo.

Ale co… Kdo by to hrotil, hezky jsme se proběhli. A čas 19,61 je po naší absenci výtečný…Nějaký odebrání bodů -  Čert to vem, ne… Já si hodlám nejčko útoky užít… Pohoda nám pak pomůže běhat líp…:-)

                                                                                                 

 

   MaK