V Sudoměři v novém složení

Další týden se překulil do další soboty 14.8.2010 a v plánu byla další bitva na zeleném „poli“. Tentokráte těsně v Sudoměři před tratí z Budějovic do Strakonic pod palcátem Jana Žižky a za organizace místních hasičských „kališníků“. Tudíž lidé cestující s „Petrem Vokem“ měli docela „fajný“ výhled na průběh soutěže

Naše stabilní sestava dostala trhlinu v podobě absence Fífy, který za hezkého slunného počasí opět po čase musel navštívit svou práci. A že trhlina bude větší a patálie se složením týmu bude výraznější, jsme ještě netušili. To se pak omluvil strojník Buky a my po okolí mohli začít vyvěšovat plakáty se zněním: WANTED, hledá se strojník!!!! 100 dolarů odměna!!! DEAD OR LIVE!!!! Dva strojníci mimo, třetí strojník Martínek jel s Bukym, čtvrtý – Láďa Jírovec z Benešovky patrně šel taky „premávat“, tudíž jsme momentálně byli kde ? Ano, v „pérdeli…“. Naštěstí nás napadl spásný nápad, povolat na pomoc kluky Pepu a i Čendu, t. č. běhající za Hejnou ZčHL. Sestava byla pak totálně překopaná, prakticky 4 zdíkovečtí, 2 běhající za Hejnou a oficiální výpomoc na pravém proudu z Drachkova, kterému tímto opět velmi děkujeme.

Wenna přenechal místo košaře Pepovi a posunul se k mašině, Mates zůstal na svým. Já, opět na béčkách, Čenda na rozdělovači, třepající se Pejša se posunul na levý proud a „lamička“ zůstala na pravém proudu. Původně měl běžet Honák, ale na jižní Moravě ve sklípku patrně zkoušel vykopnout špunt ze sudu, takže si způsobil „bebí“ na noze. Možná byl též zadýchán, patrně neufoukal „koštýř“ . Asi jsme nebyli daleko od Pepovo nápadu, abychom po postavení základny si vylosovali, co kdo budeme dělat.  Takže „výběre Šumavy“, na místa, připravte se, pozor…

… a dva výstřely štěkly, někdo byl moc rychlý. Při opakovaném startu se z mé pozice ozývalo dunivé „chrrr, chrrr“, tudíž jsem se musel probrat a jako poslední za týmem letět. Chybičky se přeci jenom začali trošku řetězit. Mates taky nenalil ideálně, Wenna mašinu zvládnul s bravurou, Pejša na proudu doháněl „lamu“ co mu síly stačily, ale tradiční drobný prostřik nás opět posunul nad dvacetisekundovou hranici, sice mírně, ale devatenáctka zase nepadla. Tudíž 20,17 vteřiny a celkově 14 místo z cca. 25 týmů.

Pocity rozporuplné, spíš zase naštvání. Prakticky všichni, co jsem šel kolem nich se stočenými hadicemi, mi povídali: „jaký to mohl být krásný čas, kolem 18, pod 19 sekund?“ Budilovský, sudoměřský apod. Hm, co se dá dělat. Ale na to, že jsme byli prakticky v novém složení, to zas nebylo tak špatné.

Nu tak jsme se těšili na další věc, a to že si při sklence moravského vínečka zabékáme „Vííínečko rudééé“… Ale byli jsme naštvaní dál, neboť se ukázalo, že naši navrátilci z Moravy „aj ten demižonek ročníkového Kabernetku Sauvignon na Šumavu nedovalili.“ Hoši, tohle jako ne.. My plaveme v mařském bahně, sbíráme tam sekundy, jsme šestí a nic? Tohle jsme si nezasloužili, tohle ne.. Tak hybaj zpátky pro ten demižon.!!!:-):-).

Takže doufáme pro příští týden v to, že se snad sejdeme v kompletním složení a že tenhle ročník nějak dojedeme. Asi by to chtělo určitě dát trénink, patrně opět ve čtvrtek v klasickou hodinu o čtvrté hodině odpolední. Ještě se o body porveme, určitě.. Neházíme proudnice do žita.                                  

                                                                                                                           MaK

zpět