Zdíkovecké slavnosti 2012

Tradičním koloritem před letního odpočívání a popíjení osvěžujících nápojů bývají Zdíkovecké slavnosti, tentokráte pořádané v sobotu 16.6.2012. A protože po třech letech nás konečně nahoře má někdo rád, tak všechny organizátory čekala velmi slunná sobota. Jelikož nejlepším obchodním ředitelem každého pivovaru je právě sluníčko, čekala se slušná výtoč lahodného moku ze Strakonic.

K tomu všemu patří samozřejmě i pro „nepíče“ rozlévaná kofola či jiné slazené nápoje, i čistá voda. Dále chlastu, co je ho na světě, hlavně doplněná zásoba oblíbeného Blutwurze. Dále je možno k tomu všemu výborné kuřecí či od prasete masíčko pojíst, stejné chutné klobásky přikusovat či mastnotu po výtečných langoších paní Vondrkové ze svých retů ubrouskem setřít.

K slavnostem patří i kulturní program. Různé soutěže pro děti, dospělé v průběhu dne a noci. K tomu zpívá a ke křepčení poňouká již několikátý rok po sobě se loučící kapelka UNIKOL. I šikovná kytaristka z Čestic přidá pár libých akordů. Pak se ukáží po roce fešné mažoretky z Vimperka. Bohužel nedorazil slíbená hudba Pěčňovanka. No a pak samozřejmě stálice v podobě Milana Schelingera tady taky nechyběla.

Takže nakonec příjemné rodinné odpoledne a noc proběhla v klidném duchu. Lidi si popovídali, v lecčems posoutěžili. Naprostou většinu chmelového moku ze Strakonic vypili a velkou radost sobě způsobili.

Když tak člověk sonduje reakce, jsou veskrze různorodé. Od pozitivních typu: „bylo to pěkný. Zdíkovečtí drží při sobě apod. “. Až po ty kritičtější. Cituji reakce: „ Proč platit 60 korunu za nic? To nemáte ve Zdíkovci jinou kapelku? Proč furt Schelinger? Máte tam furt ty samý, okoukaný soutěže.“ Na otázku, proč nedorazili někteří, tito sdělili: „Nevěděl jsem to. Nikde jsem neviděl žádný plakát zvoucí na tuhle akci…(což je pravda, v prvních ročnících jsme oblepovali širé i blízké okolí a vsi…)…“ a jiné podobné  názory.

Pojďme se tedy poučit. Každý můžeme přispět tím svým nápadem. Neberme proto výše uvedené jako urážku. Berme to tedy jako námět pro zlepšení na další ročníky…

                                                                                                                           MaK

 

zpět