Udělování Oskarů za nejlepší herecký výkon a scénu ve snímku Maškary 2008

Opět po roce přišel čas, kdy se ve Zdíkovci udělují Oskaři za nejlepší herecký výkon a nejlepší scénu. Na tento slavnostní večer k Vondrkům se dostavilo mnoho slavných a významných celebrit, bohužel někteří chyběli, jako například rod Benďáků . Za zmínku stojí zúčastnění Vaška Tomáška alias ,,novýho člena,, , který dorazil až z dalekých Prachatic.

Slavnostní večer byl zahájen promítnutím snímku z letošních Zdíkoveckých maškar. Snímek byl vytvořen natáčecím Studiem Helča®, jehož kvality se potvrzují rok co rok. Přibližně 20-členná porota během promítání pečlivě vybírala nejlepší scénu a sledovala jednotlivý herecké výkony.  Ovšem už před slavnostním večerem v kuloárech probíhali informace, že na nejvyšší příčku má opět zaděláno nejproslulejší zdíkovecký herec a idol Tom Bendžos, který  své ambice rozhodně neskrýval.

Po polovině promítnutí snímku bylo jasné, že tento herec opravdu opět potvrzuje svoje kvality. Při sledování bylo zřejmé , že letošní Maškary se odehrávali  za celkem příznivého počasí, ale bohužel chyběl pro naše kaskadéry sníh, který změkčuje dopady. Tom Bendžos je ale ovšem už ostřílený herec. Proto když zahlédl hustý jehličnatý porost, tak dobře věděl, že nastala jeho velká chvíle. Nejdříve provedl nenápadné seznámení s terénem a pak následovala chvilka koncentrace. Nicméně o deset rozvážných kroků dál nekompromisně zahučel přes nízký plůtek elegantním a efektivním stylem jemu vlastním až k dolním vrstvám porostu. Opravdu famózní výkon!  Celá scéna byla dokonale zachycená na videokameru, takže chybělo pouze vyproštění Toma. Vypadalo to, že se vyprošťovací práce neobejdou bez jeřábu, ale nakonec postačilo pět silných jedinců.

Při shlédnutí této scény bylo jasné, že toto je vítězná Oskarová scéna. Druhé místo obsadila scéna s názvem Labutí jezero, kde hlavní roli obsadil kdo jiný, než Tom Bendžos. Tom při této scéně předvádí ladný tanec po jezírku u Kramlů, které pokrývá slabá tloušťka ledu, jde tu už opravdu o život. Nyní už se ocitáme u třetí příčky. Tato scéna se odehrává na rozlehlé pustině, kde zmatený Poutník nemůže najít cestu do své Mekky Hodonín. Hlavní roli ztvárnil Nový člen, který jediný letos dokázal, být v patách Bendžose. Hlavní cenu za herecký výkon si zaslouženě vysloužil Tom Bendžos, jenž byl nejobsazovanější herec ve scénách a to tu nebyla zmínka ani o jeho spanilé chůzi po návsi.

Ceny byly rozdány a porota, která se během promítání samozřejmě občerstvovala alkoholickými nápoji začala slavit vítěze v doprovodu kytary a harmoniky, která hrála v bluesovým stylu. Toto slavení ovšem narušilo testování novinky pro rok 2008. Bylo to testování nového bílého fernetu, který se zapíjel Becherovkou. Tento počin rozhodně a jistě rozdělil porotu na dvě části. První část by se dala nazvat NA ŠROT a druhá TURBO NA ŠROT. Bohužel, ale do těchto dvou skupin s ubíhajícím časem přestali zapadat dvě hlavní tahounky Zdíkovce (starostka s pokladní) a tiskový mluvčí MaK, pro které musela být vytvořena další extra skupina pod názvem  K.O. Zde najdeme také vysvětlení, proč pod touto zprávou nebude podpis MaKa. Jelikož je tato zpráva oficiální zápis z předávání cen Oskarů, tak by neměla být napsána člověkem, s kterým se následující noc točila postel a v hlavě mu kutali nějací permoníci.

Myslím, že tato akce se velice povedla. Po nenápadném začátku se dostal tento večer do obrovských otáček, z kterých si určitě každý z nás odnesl určité následky do příštího dne. Velmi potěšující bylo, že v hospodě nebylo vůbec nakouřeno, akorát v závěru se naše Pokladní docela dost k údivu všem přihlížejícím rozfajčila, ale i tak na místní poměry bylo dýchatelno. Na závěr použiji citaci, kterou pronesl Tom Bendžos ….

Zaplať pán Bůh, že je to všechno za námi….

Finální sestava: Sam, Helča S.,Martin Kol., Fanda C., Iva C.,Bendžo, Jana D., Vendula K., Roman K., Jirka Kol., Kobiánů, Zdeněk J., Novej člen, Honza D., MaK, Marcel