5. a 6. soutěžní zastavení

5. soutěžní zastavení - O pohár starostky obce Borová Lada (mezinárodní mistrovství osady Zdíkovec v požárním útoku)

V rámci anenské pouti v obci Borová Lada se uskutečnila soutěž v požárním útoku o pohár starostky obce. Po krátkém váhání jsme tam pochopitelně vyrazili i my ze Zdíkovce, podpořeni i družstvem mužů označeném jako Zdíkovec B. Při účasti Nového Dvora, Čkyně a místních hasičů a jednoho týmu žen se sešlo na hřišti 7 týmů. Proto se běhalo dvoukolově.

V prvním kole se „Áčko“ moc nevytáhlo. Proudaři utekli z nezapojenými hadicemi C na rozdělovači (s podivem, že se jim běží opravdu lechce..) a Fífa vztekle máchal rozdělovačem Lukymu před obličejem, aby nepouštěl do hadic vodu. Poté nás předběhly Čkyně.

Náš dojem hned napravili borci z našeho béčka. Výsledný čas byl o něco málo lepší než čkyňský, načež borcům ze Čkyně určitě stoupla nervozita. Ve 2. kole už všechno proběhlo tak jak má, ale áčko bylo přece jen trošku horší než béčko. Ale i tak první místo Zdíkovec B, druhé místo Zdíkovec A a  pak až Čkyně.

Za umístění jsme dostali pěkné sošky hasiče a vítězný tým i soudek putovního piva. Vysvětlili jsme si to tím, že obsah vypijeme a soudek vrátíme. Bohužel ještě na to nebyl čas, čekala nás soutěž v Přechovicích.

6. soutěžní zastavení - Přechovice (nevyzpytatelné nástřikové terče)

Po malé zastávce doma ve Zdíkovci (dání soudku do „chládku“) jsme odpoledne vyjeli na další soutěž ŠHL do Přechovic. Naší konkurencí bylo na 22. týmů mužů. Stříkalo se na zrádné nástřikové terče. Na řadu jsme šli jako jedenáctí, drobně rozhozeni závadou na stříkačce, kdy Honák sprintoval pro šroubovák na utáhnutí drátku pro nastartování mašiny.

Zřejmě se to na nás podepsalo, hlavně na mě. Nedotáhl jsem do konce závit mezi prvním a druhým béčkém, takže po běhu vpřed následoval sprint zpět. Totéž učinil Mates od savic, tak jsme se nad půl rozpojeným spojem a z něho stříkajícím vodotryskem ve zdraví sešli. Po zapojení následoval sprint dopředu, kde už kluci nastříkávali terče, což se jim v čase 33,90 sec. podařilo.Pak  k zemi se poroučela moje helma, málem nakopnutá, čímž se jí tímto omlouvám…

Následoval náš tradiční rituál. Ten, co něco pokazí, platí pivo, a proto mě to stálo 7 piv pro „mančaft“. Poté jsme sedli na naše kampingové židle a kochali se dalšími požárními útoky a nejen jimi…(přeci jenom holky z Budilova, Žernovic, Bohumilic stojí za řeč a hlavně za podívání a také v Dolanech  mají pěkná děvčata.….:-)))   )

Nakonec jsme skončili celkově na 15. místě a připsali jsme si bodík do bodování ligy. Po skončení akce jsme vyrazili domů se slinou na jazyku. Těšili jsme se na soudek, hlavně Vojta za to hodně loboval, že se musí vypít, jinak se zkazí… A nakonec to tak dopadlo. Otevřely se vrata naší garáže, Petra s Dušanem sehnali chlazení a pípu a mohlo se narazit. A soudek nakonec padl. Nakonec se někteří jedinci vydali ještě na dětskou noční soutěž do Benešovy Hory. Na „navrátila“ došlo za ranního kuropění kolem půl čtvrté ráno.