Pochodem – na schůzi  - a ke stromečku

Tak zase pochodem v chod. V sobotu 19.11.2011 obujte pevnou obuv, zavázejte si tkaničky, vyčistěte si podrážky, připravte si žízeň a pak už geráde – aus rovnou za nosem, resp. za Honákem. Tento vede výpravu té části sboru, která může chodit. Kam se jde, zněla první otázka na našeho šerpu Honáka. „Tam“, mávl kamsi mezi rybník, bažiny a kopec.

Tak ta grupa teda vyrazila. Nejprve se u UNIWELLU ve Zdíkově vyfotila a posleze první pivísko do ledvin poslala. Tu čest natočit skupině žíznivců připadla Jardovi Bartůškovi „Na Dolejší“ ve „Ždíkově“.

Pak už to byla klasika. Šlo se přes pole, role, louky, les, kravince i Hrabice rovnou do Vimperka. A to až přes náměstí rovnou do ulice Steinbrennerova. Tam svítí nová cedule s nápisem Šumavský pivovar Vimperk. Za dveřmi pod touto cedulí se otevírá svět vůní, chutí pravých šumavských pivních speciálů.

A než se ušlá skupina turistů řádně napojí, už dávno odzvonili klekání na věži. Někde uprostřed noci se skupinka dostane opět na vimperský vzduch a pomocí drožek a taxíků vezou své unavené nohy rovnou domů. Takže zase příště… Nebránil bych se nápadu, někde nás na Šumavě vysadit a dojít do Zdíkovce k Ludvovi na žejdlík a langoše..

Na schůzi

Další pátek dne 26. novembra 2011 začíná u nás série výročních okrskových schůzí. Takže je třeba všechno řádně zhodnotit. Nechybí výbor sboru a i mnozí návštěvníci. Velitel Fanda si bere úvodní slovo a provází nás celou schůzí. Sem – tam ho doplní starostová Doulina… Moje maličkost se poté zapotí při zprávě o činnosti sboru – jak kulturně společenské, tak sportovní. Nu a nakonec je tu Iva se svou zprávou o stavu kasičky. Ale jo, jde to, i dvacetikoruna se v naší kase najde, když má člověk snahu a vytrvalost..:-) Chválíme naší Ivu, pokladničku naší. Tvrdá to zastánkyně jednoduchého „potrojného“ účetnictví… Neboli : Má Dáti – Měla Dát  - Nedala…Však i samotný Pepa „Benžo“, jdouce k ní s paragonem za benzín či materiál, přepočítávajíc desetikoruny na paragonu, mumlaje si stále svou oblíbenou hlášku: „Ta mi dá, ta mi zase nedá“…jde k Ivaně s obavami s následného vývoje události..:-)

Ne, nakonec si bere slovo velitel okrsku p. Jaroslav Bartůšek a poté i starosta obce Zdíkov p. Kantořík. Schůze je klidná, diskuze ještě klidnější. Takže za chvíli je oficiální konec. Tudíž, sbore, pozvedněme číše s třináctým pramenem a připijme si na zdar věcí příštího roku. Neboť my jsme sbor, my jsme sbor.. dobrovolných hasičů…

Ke stromečku

… A hned v sobotu v podvečer přijďte všicí k hasičárně. Tam už stojí ozdobený stromek a na sporáku pobublává horký svařáček, samozřejmě ne jako někde prodávaný, nýbrž rozdávaný zcela zdarma a s radostí. Měl být i pán s medovinkou, ale asi mu to letos jaksi nevyšlo. K pochuti je třeba si dát klobásku, uzený a další pochutiny. Tak pojďte dál..

Nebo venku sevřete kalíšek se svařákem a zaposlouchejte se do básniček našich nejmenších. Pak k tomu přidají nějakou tu vánoční písničku. To vše Vás rozehřeje jako ten svařák.

Celá tahle povedená akcička netrvá moc dlouho, ale o to je to hezčí. Akorát při nadprůměrně teplém listopadu tomu chybí jedna věc – křupavý bílý snížek. Ale to je to nejmenší. Takže při adventu – pokoj místním i přespolním lidem dobré vůle.