Pejšův den

Na sobotu 25. 6. 2011 se cvrkot soutěží pomalu rozjel. Nejprve jsme po různých cestičkách mířili na druhé kolo ŠHL do Nišovic. Někdo auty, Víťa Avií, a Mates si hrál na Romana Kreuzigera.

Protože Honák se právě učí vyslovovat větu „Maj flavrs ár bjůtifl“ (My flowers are beautiful) někde v Anglii, bylo třeba angažovat ochotný levý proud, jemuž by náš stabilní pravý proud Pejša nedal ani metr.  V Nišovicích nám ochotně vypomohl levý proud Zahorčic, kterému tímto děkujeme. Pejša s jazykem na vestě a nasupeným výrazem ho docela stíhal, rozdíl byl ovšem znát na prostřiku. Zatímco levé brčko ze Zahorčic neomylně trefilo v čase 18,85 vteřiny a poté kropilo blízký záhumenek, Pejša nás nechal napínat další dvě vteřiny. Ani lomení rukou od Radky nám nepomohlo. A když už rozsvítil světýlko u terče, časomíra už překonala 20 vteřin o rovné 92 setinky. Bohužel tato chybička nám oproti ostatním týmům, které si spíše časy zlepšovaly, přinesla jen 14. místo. Taky proto, že sekundu pod nás se vměstnalo hned 7 týmu, není umístění lepší. Dobrý, Pejša koupil pivo, tak jsme zapláchli žal. Po skončení se většina týmu přesunula na klidné odpočinkové místo v Bořanovicích, pojíst klobásku nad ohněm a zregenerovat na večer, kdy se v areálku na blízkém kopci zvaný Mařský se konala tradiční noční soutěž.

 

Na Maří se sjíždí hasičská smetánka z širého okolí. Na postavičky se zelenými dresy s nápisem Zdíkovec přišla řada jako 16 v pořadí. Pro noční soutěž byl vyměněn levý „kůň“. Tentokráte nám, těsně následován Pejšou na pravým proudu, pomohl Fikulka z Dolan, kterému taktéž velmi děkujeme. Zatímco Fikulka následoval příkladu svého kolegy ze Zahorčic a trefil v dvaceti vteřinách, Pejša následoval svého příkladu z Nišovic a stříkal  a stříkal a stříkal… Dostříkal v 27 a něco, a pojistil tak naše umístění na konci první desítky pořadí, čili 9. místo… Vzhledem k mé absenci na nástupu ani netuším, jaké to pořadí vlastně bylo. Dlužno říci, že držel proudnici tak tak na jednom zubu, tudíž jsme rádi, že aspoň trefil v těch 27…  A jak správně sejčkoval v Nišovicích, že na Maří půjde pro pivo zase, tak to nebylo daleko od věci.:-)

 

Spíš než chodit s nůší pro pivo nás můžou inspirovat nišovičtí, kteří oblékli toho, kdo udělal chybu do kazajky. Možná by nebylo od věci si ji taky pořídít… Ne, beru zpět, už to vidím, jak v Obytcích v tom chodím já… To radši dojdu pro to pivo.

A tak skončil krásný Pejšův den, jinak zvaný den prosřiků. Připomněl nám jeden významný den českého státu a to Den zdíkoveckých proudařů, tradičně připadající na 28. června, počítaný od roku 2008. V tento významný den honil Honák proudnicí céčko po poli v Lčovicích a na noční v Maří Vojta „na to neviděl“... Ne, věřme svému pravému brčku, on se jednou trefí a to budeme fakt čubrnět…:-)

                                                                                                                          Mak

zpět