Okrsek aneb návrat poháru

Pro letošek se pořádání okrskové soutěže ujali kluci a holky z Nového Dvora pod taktovkou Jardy „Frolína“ Roučeho, Jirky a Martina Albrechtů, Standy Hadravy a dalších místních „požárníků“ a uspořádali velmi povedenou, perfektní soutěž  v krásném prostředí. Asi je má pán Bůh rád, takže jim poslal příjemné jarní počasí. Pivovar ze Strakonic je také určitě miluje, protože jim poskytl autíčko s osvěžující jedenáctkou na pípě a stany. Nicméně mírně se svažující terén louky přinášel určitá úskalí, na což „Frolín“ doplatil po seskoku z kladiny výronem kotníku.

To „soptíci“ ze Zdíkovce dopadli následovně. Jako první šli na startovní čáru naše děvčata, též nazvané podle vrchní strojnice Douliny „běhny“ . Bohužel ne v nejsilnějším složení, jelikož některé stálice jsou těhotné, či dokonce na „rozsypání“ nebo se o těhotenství  pokoušejí, či mají před svatbou.  Nu nakonec klidný útok zakončili časem 48,3 sekund a braly za to diplom za 2. místo.

Muži 1 – označení jako Doule – mezitím dofuněli štafetu v čase 91,4 sekund, neboť Honák po kladině za rozdělovačem „honil zajíce“ a poznal tak měkkost dvorského pažitu, bohužel nechytil ho. Po krátkém uvažování jsme zamítli možnost opakování, i když jsme ztráceli 7 sekund na vítěze po štafetě Borovou Ladu. Po chvilce jsme šli na útok. Soudě dle času na natočeném videu jsme vyběhli ve 14 sekundě záznamu a ve 40 sekundě byly plechovky dole. Tudíž pro mnohé dost nepochopitelný čas s dvanáctkou – 25,6 sekund. V součtu to dalo 117 sekund  a nejen první místo po útoku, ale i celkově..

Čekali jsme na odpověď soupeřů. Asi nejvážnější konkurent byl tým odněkud ze Zdíkovce, označený jako Muži 1 – Bláhovec…J Ty dali štafetu za 97,2 sekund a útok naštěstí až za 31,5 sekund. No potili jsme se až na zadku, když jsme viděli jejich útok.. J Naštěstí „Šit“ nedostál svému slibu, že to dají za 24 vteřin… J Po pořadí útoku byli druzí a v součtu času tak v konečném hodnocení obsadili 3. místo.

To staří a zkušení „šarkáni“ pod vedením Šarkána si v klidu a pohodě došli po klasickém útoku se sáním mašiny  pro 3. flek časem okolo 51. sekund. Je určitě škoda, že nenalívají, patrně by atakovali čas kolem 40 sekund. Možná, že by to na Míru Samce a Šarkána na proudech bylo moc rychlé… J

(Na zvláštní přání Zbyňdi Uhlíře z Račova, toho času běžícího za Putkov tímto píší, že Račov a Putkov měl skoro stejný čas…. J J )

Další oblíbenou hasičskou disciplínou je pití z poháru, který jsme dostali po dvou letech zpět. Pilo se cokoliv, co tam Vendulka Slepičků nalila. Tudíž začalo to Plum vodkou od pana Bublíka, následovalo jablíčko, opět jablíčko, na zvláštní přání naší „pokladničky“ Ivany tam Vendulka nalila jahůdky. Aby se jahůdky vypláchli z poháru, následoval mycí prostředek zvaný „jasoň“ neboli „Štok“ Citrus. Pak tuto disciplínu v Novém Dvoře zakončil Vašek Caisů s nadvakrát dolitým „žitem“ značky Tullamore… Jelikož pro nás dojela Majka Bláhovců s tranzitem a jelikož Ludva ještě svítil, skončili jsme okrsek u něj. Tudíž v poháru ještě skončil Lemmond, který pak protekl našimi hrdly spolu s několika „Plátýnky“.

Ráno u mnohých z nás určitě v hlavě nastoupila nová směna permoníku na šichtu v „kutání“, ptáci tak děsně řvou, ale myslím, že nejsem jediný, kdo se těší na další trénink.. Tentokráte s „dvanáctkou bez zjevných úprav“ o výkonu 2,0.

Jinak super soutěž, pivko dobré, klobásky propečené, DJ Masakr za mixážním pultem výborný, perfektní zázemí. Chválíme Nový Dvůr a tímto toto dílko věnuji Frolínovu kotníku… J

                                                                                                                                    MaK

zpět