Okrsek ve Lhotě

Přesně po třech letech se na stejné louce se stejným výškovým rozdílem 30 centimetrů do kopečka mezi kádí a základnou se 7.května 2011ve Lhotě Masákové uskutečnila letošní okrsková soutěž okrsku Zdíkov. Dostavily se skoro všechny sbory, kromě kluků a holek račovských, vinou smutné události (náhlé úmrtí Honzy Havlana, předního račovského hasiče).

My jsme tedy nemohli chybět. Motivací budiž pro nás to, že vítězná mužstva dostanou od pořadatelů něco k pití. Po různých peripetiích se za Zdíkovec objevila tato družstva: Těhotenstvími, nemocem a všemu ostatnímu navzdory strojnice Doulina složila svůj tým starších , „hezčích poloviček“ vísky Zdíkovec zvané jednou provždy „běhny“. Helča na koši, Péťa taky nalila do kopce dobře, Doulina se třepala na mašině taky víc než páčka plynu, „posila s prvního patra“ hasičárny Radka taky s lehkostí dala béčka, Jarča taky dotlačila troják na místo a Adéla s Lenkou promptně plechovčičky k zemi svým výstřikem poslaly. Čas byl 39,8 a odrazil tak útok holek z Borových Lad a Zdíkova. A braly tak první „flašu“.

Starší a zkušení „šarkáni“ se předvedli klasicky se sáním, a taky dosáhli dobrého času, 48,5 vteřiny žel přineslo jen brambory. Třikrát škoda, že zatvrzele trvají na sání. Kdyby jednou nalili…

Kategorie mladších nám přinesla nejen druhou láhev něčeho dobrého, ale i nádobu za nejrychlejší útok, kam tento lahodný nápoj se dal nalít. První tým zkušených kluků i přes slabší štafetu ( 89 vteřin) si v při modrém blankytu v klidu potrénoval, Mates fakt exkluzivně nalil a čas se zastavil na 27,3 sekundách. V součtu to dalo čas kolem 116 sekund a suverénní 1. místo celkově. Možná by nebylo od věci párkrát potrénovat štafetu a někdy jednou se na ten okres podívat..

Slabší štafeta (96) ubrala i narychlo poskládané druhé „sedmičce“ parťáků ze Zdíkovce, nicméně předvedli se druhým nejrychlejším útokem za cca. 31 vteřin a obsadili nakonec celkové 3 místo.

Pochvalu si zaslouží všichni, ale zejména jedna naše členka. Je jí skoro přes 40 let, nikde neteče, má dobrý „podvozek“ a taky pěkně nasává. Ne, nemluvím o Doulině..:-D. Mluvím o naší PS 12, naše „holka“ červená nás fakt podržela a zvládla mezi 7-8 družstvy 4 týmy ze Zdíkovce.

A hurá 21.5. do Třeboně, tam nám to bude chutnat.

Děti Tým
1. Zdíkov 2 44,0