2.odveta hokeje

Na den 19. ledna připadla 2. odveta utkání mezi „Přilehlou Evropou“ a výběrem „Zdíkovce“. Počet hráčů nebyl tak hojný jako v minulých utkáních, ale dva na vystřídání se našli na každé straně. Přivítali jsme též nového gólmana – Jardu Mareše, neboli Maršouna z Bošic, v zápase chytající za „Zdíkovec“.

Početná skupina fans jen nevěřícně kroutila hlavou nad tím, z čeho všeho se dá střelit gól. A také nad tím, co všechno se nedá proměnit i z té nejjasnější pozice před bránou. Dlouho to byl boj o každý metr ledu, hrálo se bez branek. Nakonec první puk do sítě Maršouna propašovala „Přilehlá Evropa“ a nezůstalo jen u jednoho. Jelikož „Zdíkovec“ hrál zakřiknutě, u všeho byl později a spálil i tu nejvyloženější šanci, skóre ve prospěch Evropy narůstalo.

Zdíkovec nakonec začal napadat rychleji, byl u puku dřív. Z toho všeho pramenil větší tlak, který konečně přinesl branky v síti Víti Šrůtka, který si svými výkony v předešlých utkáních vysloužil novou smlouvu s Tampu Bay a přezdívku Chabibulin. Bohužel tlak Zdíkovce postupně slábl, i tak se stav podařilo zkorigovat na rozdíl dvou branek. Přilehlá Evropa však také zabrala a rozdílové skóre o tři až 4 branky vydrželo až do konce utkání. Přilehlá Evropa tedy zvítězila.

Jako příčiny porážky byly označeny absence klíčových beků Zdíkovce – Víti Kůsů a Z. „Pejši“ Pešla, který dal přednost zrušeným závodům Světového poháru v letech na lyžích. Jako další příčina tkvěla v tom, že minimálně půlka týmu Zdíkovce místo taktické přípravy na zápas,  sledování hry soupeře na videu a rozebírání herních situací elektronickou pastelkou následovala příkladu útočníka Smáži v předchozím utkání a den před utkáním v hojné míře požívala alkoholické nápoje v zařízeních tomu určených….

Dá se předpokládat, že až Zdíkovec opět nastoupí v nejsilnější sestavě, konečně začne střílet góly a „Přilehlá Evropa“ bude opět poražena.

Povolené uvolnění Vám všem.

Autor: MaK