Obytce – noc – Drachkov

Jak velí cestovní pořádek nového ročníku soutěží, zavedla cesta naši Avii na další dvě štace cirkusu zvané „ŠHL“. Tou první zastávkou byla 1. soutěž ŠHL pořádaná na Klatovsku v obci Obytce u jednoho z lepších týmu ligy.

Nejeli jsme v nejsilnějším složení. Chyběla podstatná součást, a to já. Jakožto „servír“ jsem musel brigádně obsloužit  (místo v Chorvatsku slunícího se a v moři rachtajícího se kamaráda Fandy) veškeré žíznivé osazenstvo, toho času dlící, pijící a sem tam se neustále hádající, v Hostinci Na Koreji ve Vimperku. A to někdy do brzkých ranních hodin..Mou adekvátní náhradou místo nejedoucího Zdenka Jerlinga se stal Martin „Šípi“ Šíp, kterou svou roli ve všech třech soutěžích zvládl dobře.

Soutěž v Obytcích poznamenal sv. Medard a konec jeho pranostiky: „..40 dní kape..“. To, co začalo padat na Maří, pokračovalo v nezměněné podobě prakticky nonstop celý týden. Takže při průměru 30 – 50 litrů vody na metr čtvereční padající z nebe už tři týdny se o nějakém kapání opravdu nedá mluvit. Dá se to nazvat katastrofou a všechna čest všem hasičům a lidem, který musí bojovat s tímto živlem.

Soutěž v Obytcích se nám nepovedla. Stejně jako mnohým velkým favoritům. Pejša nestačil doběhnout, Hony bojoval se zapojením proudnice. Výsledkem byl cca. po dvou letech neplatný pokus v rámci soutěží ŠHL.

Spravit chuť si chtěli kluci na noční soutěži v Drachkově, která předcházela denní regulérní soutěži tamtéž. Hony opět bojoval s proudnicí, takže patrně na něj asi působil úplněk Výsledkem byl druhý neplatný pokus během pár hodin, a to už se dá hovořit o tom, že to je patálie..

(„Co si dáte? Jedno pivo, jeden Rum“)  Na navazující soutěži pro změnu v Drachkově se klukům konečně podařil útok. Řádka favoritů se nepopasovala s velmi mokrým terénem a my jsme si ten desátý flek prostě vybojovali časem 22,30 sekund… („Ještě jedno..?“)

A tímto končí toto stručné dílko, resp. to, co jsem vytáhl z Pejši včera večer po návratu z „Koreje“ na rodnou „hroudu“ k Vondrkům.  V sobotu razíme na naši velmi oblíbenou soutěž do Budilova o to více natěšeni, neboť hlavní pařba bude po a hlavní „stár“ bude UNIKOLl.  Takže věříme v přísun dalších bodů. Já bohužel zase nebudu, neboť roztočím pípy a musím odnést ty dva rumy… Ale kluci se s tím určitě poperou… („platím..“)

(Sesumírováno v pauzách mezi točením piva, naléváním „paňáků“, vyhazováním opilců a vytíráním záchodů.. „ Takže to bude Kč 67,50,---…)