Námětové cvičení sborů okrsku Zdíkov

Někdy na konci „dubence“, přesně 29. dubna v odpoledních hodinách se jako již tradičně uskutečnilo námětové cvičení hasičských sborů okrsku Zdíkov. Okrsek patří počtem sborů mezi ty větší, nicméně je třeba pocvičit zásah. Většina sborů však patří do JPO 5, tudíž hlavním cílem námětového cvičení je dálková doprava vody pomocí PS 12.

Tentokrát si „děcka hrála se sirkami“ za kapličkou U Lizu, ergo „hořelo polesí“. Předcházela tomu tvrdá příprava. Vysušení, vytažení a odbahnění (to opravdu ne..) hadic. Auto bylo taky třeba připravit, tak se dofukovali kolesa a tankovala se nádržka. Samozřejmě je třeba ještě před STK vyzjistit, jestli světla svítí, stěrače stírají a majáky houkají. To vše se zvládlo a Pejša k tomu  ochotně vypulíroval celou Avii a přilehlou klubovnu.

Nakonec se nás seběhlo celkem asi 19 lidí, 2 ženy, 1 dítě, 3 psi a pět koček.. J Zaplať Pánbůh za to, že nám ještě nedali nový „postrk“, protože přeci jenom do té naší fajné „Ávenky“ nastrkat přes patnáct lidí, to je opravdu kumšt. Takže se častokrát stane, že sedíte na zadku, který ale není Váš.. Ideální průběh výjezdu by měl dle nejmenovaného „požárníka“ vypadat asi tak, že by chtěl nastoupit do Ávie plné krásných holek a jenom si vybrat místečko… JJ

Naše cesta trvala k Lizu asi deset minut a to dlužno říct, že za to Pejša vzal. I cyklistu jsme leckdy předjeli…Mašinu na místě postavili, béčka rozvinuli a na místě čekali, až se kluci z Nového Dvora na nás napojí… Nakonec jsme dojely všechny sbory a hořel za námi asfalt..

Nu a nakonec se to povedlo a voda byla přes menší problémy k místu „hašení“ dopravena. Starosta obce p. Kantořík, velitel zdíkovských hasičů p. Závora, starosta okrsku p. Žižka a i velitel okrsku p. Bartůšek hodnotili cvičení a hojnou účast na něm kladně. Inu a my za týden pojedeme obhájit pohárek, toho času stojící na čestném místě hospůdky ve Zdíkovci. Tudíž hola hola, Lhota nás už volá.. Tudíž vysušte hadice a jdem na to..Tak tedy: Na-saj!!!