Pořádně zmoklý Mochtín

Po vynechání soutěže v Obytcích jsme veškeré naše snažení vrhli do soutěže ŠHL v Mochtíně, konané dne 2. 7. 2011. Tato soutěž byla specifická v tom, že se jednalo o první spojení soutěží. Tudíž na mochtínském pažitu, již dokonale zmáčeném letním deštěm, se konala soutěž týmů ŠHL a týmů Západočeské hasičské ligy ZčHL. Sudé pořadí měly týmy ze ŠHL, ergo my jsme měli 18. pořadí mezi Hejnou a Louňovou.

ZčHL to je panečku jiný svět. Zatímco řada týmu včetně nás se v ŠHL pachtí v tom, aby vůbec překonala kýženou 20 vteřinovou hranici a zůstala tak pod ní, všechny týmy ZčHL se snaží překonat jinou hranici – tu o dvě vteřiny níže. A všechny jedou stylem buď a nebo. Tudíž když už mají pocit, že útok se týmu nepovedl, radši jej přeruší a dostanou tak neplatný pokus. Zatímco čas 18,50 by u nás znamenal solidní umístění v první pětce, na západě by to bylo tak 12., 13. místo.

A stále nejsme kompletní. Tentokrát jsme si vypůjčili ochotný, nicméně po noční akci ještě nevyspalý levý proud Výškovic, kterému tímto děkujeme. Pejša se tentokrát nenechal zahanbit a trefil dřív. Bohužel pomalejší voda nám zastavila časomíru na 21,48 vteřinách a odsunula nás někam do třetí, no spíše asi do čtvrté desítky celkového pořadí soutěže ŠHL and ZčHL. V rámci počítání ŠHL to bylo 12. místo,  pár setinek od první desítky.  Vítězný čas jen tak mimochodem je ten z Horní Lukavice, vítěze části ZčHL i celkového vítěze  - 17,38.

Akorát to počasí. A nezaprší a nezaprší. Mochtínské počasí pokračuje i dnes, kdy se koná další kolo v Zahorčících. Takže vytáhnout galoše, dres s chlupem dovnitř a teplý ponožky. Snad se někdy vyjasní.

 Už by to opravdu také chtělo potrénovat. Snad nám to počasí dovolí pro příště.

                                                                                                               MaK

zpět