Masopustní veselí ve Zdíkovci 2008

Jak již bylo předem domluveno, na den 2. února 2008 připadl již tradiční masopustní průvod ve Zdíkovci. V začátcích se hlavní hrdinové tohoto průvodu sešli v na „základně“ – pro všechny neznalé se jedná o Hospůdku u Vondrků. Počátek akce byl stanoven na půl osmou ráno.

Když se v hasičské hantýrce řekne: „v půl osmé ráno“, většina masek se dostaví kolem deváté po řádném vyspání se do růžova…

Nakonec se k startovacímu jídlu neboli k legendární dršťkové polévce paní Vondrkové a k výborné jedenáctce z Protivína posadilo na dvacet různorodých masek v čele s doktorem a zdravotní sestřičkou Pepičkou (ta jde z dobou a sleduje moderní trendy, tentokráte neměla na příslušných místech „kočku…“)

Nechyběl silný  arabský „plnokrevník“ a jeho kočí, dráb, neústupný příslužník VB, vězeň v podmínce, medvěd, opice, tradiční židé, šašci, duchové, uhrančivá cikánka, mnich,( z kterého se patrně vlivem celibátu stal zoofil, zkoušející sbalit našeho koně…), dvě krásné prašivky – jedovaté muchomůrky rozlévající „jed“, za zajíčky a vodníky oblečená  a lidové písně pějící (a  vlivem času čím dál více falešně hrající… ) skupina UNIKOL a další masky.. Bylo jich tolik, že se ani nevešly na společnou fotku při vycházení z hospody..

Po společné fotografii průvod konečně vyrazil. Ne sice vstříc k novým zítřkům, ale k nejbližší chalupě, resp. k bytovce, kde na masky čekalo pohoštění a také něco k napití. A tak to šlo i nadále. Co dům ve Zdíkovci, to jiná forma jednohubek, chlebíčků a také alkoholu, který se  ke konci projevoval vratkou chůzí a zamlženým pohledem některých masek.

Nicméně velká většina masek se po projití Zdíkovcem a osadou Hodonín vrátila kolem sedmé večerní na základnu  - do Hospůdky U Vondrků – doplnit potřebné tekutiny, zejména jedenáctkou Platan.. Někteří využili pobyt na základně k mírnému prospání a nabrání sil k další akci, kterou byly tradiční Sokolské Šibřinky na Stachách. Tam také většina po osmé, deváté hodině vyrazila. Někteří z těch, kteří všechno tohle přežili, dorazili domů v brzkém nedělním ránu..

Takto jsme oslavili ve Zdíkovci začátek půstu. Těšíme se na další rok a na nové originální masky v průvodu.

Autor: MaK