Noční Svatá Maří

Jelikož 7.8.2010 je volný víkend v ŠHL a půlka stabilní hasičské reprezentace vísky Zdíkovec si vyrazila užívat zaslouženou dovolenou a prázdniny někam do sklípků jižní Moravy, tak jsem ani nepočítal s účastí na Máří. To Pejša o branišovské pouti všechno řádně sesumíroval a po návratu ze skal Českého ráje řádnou náhradu vynašel a „team“ do kupy sehnal.

Košík č. 2 Láďa byl hned pro. Nalejvák Mates prohlásil, že půjde, když „nebude zbytí“, Fífa nakonec taky zůstal doma a po druhé si vyzkoušel plyn, já s hojícím nakopnutým nártem na béčkách  – no dejme tomu, i když jsem původně zamýšlel „vočíhnout“ akci v Žihobcích. Pejša na proudu spolu s mistrem cechu zednického Vojtou, který nejdřív tvrdil, že nemůže, ale diplomacie zapracovala a Vojta k terčům pelášil. Nu a rozdělovač při absenci lamiček z Drachkova nám pomohl urobit za dvě „zahraniční“ piva „kališnický troják“ ze Sudoměře A, kterému tímto děkujeme. Našeho výborného rozdělovače č. 2 „Šita“ jsme zatím nechali na pokoji, bo má před svatbou, ale na Stachách za Zdíkovec B určitě půjde. A to ještě Pejša ochotně vypomohl týmu Stach, i když soudě dle příslušných rodáků se spíš mělo jednat o „Račov“ v barvách stachovských. Nu a já ochotně jsem vypomohl třemi spoji na béčkách klukům z Putkova.

Nebylo by Máří, aby nepršelo jak z konve. Jak loni, kdy jsme skončili 8 a poté naši hospodu před velkou vodou zachránili, tak i letos byla parkovací louka samý „čvachtanec“. Připomnělo nám to Přechovice a provazy vody na startu tamtéž. Naštěstí srážky postupně ustávaly až ustaly docela. Na základnu jsme už drobet „turch“ zamířili jako desátí pod odhlášení několika týmů. Trošku pomalejší voda, ale Láďa šel na jistotu. Jako trénink na Stachy to nebylo špatné. Voda šla tedy do již roztáhnutého vedení a čas v bahenní lázni vůbec nebyl špatný, 24,25 vteřiny. Nakonec nám tento čas v kombinované sestavě  stačil na šesté místo z patnácti týmů mužů.

Má putkovská výpomoc s třemi spoji na béčkách s klasickou dvanáctkou skončila v čase 37,43 sekund. Škoda, tlačit trošku lépe mašina, atakovali by 30 sekund. Ale kluci už umí nalejvání, což je pozitivní a věřím tomu, že se budou zlepšovat. Některými radami můžeme být určitě nápomocni.  Nicméně kluci byli víceméně spokojení s tím, že čas 37,43 sekundy ještě vlastně neudělali.Ještě více byli spokojeni za desáté místo celkově a s několika skalpy známých soupeřů jako Kalenice, Svatá Maří, Krátošice a Stachy. 

Jak je vidno, Pejšovi stachovská pomoc nebyla moc platná. Sice pelášil o stošest k terčům, ale stachovský výběr v takřka novém složení udělal pár chyb a dokonce dle tvrzení Kendyho na proudu za ním patrně prasklo Céčko. Nicméně dokončili v čase přes 43 sekund a obsadili tak 12. místo celkově.

A tak ještě Pejša jako „haupt“ organizátor a sjednotitel týmu na tu to soutěž pro diplom zašel a ceny vyzvedl. Ještě jsme se na noční obloze výbuchy ohňostroje pokochali a pak už jsme se jenom rozešli. Někdo domů, někdo pokračoval do Ambíčka na Stachy. Já s údělem řidiče opět „nepíč“, i když jsem byl na Staších zvaný na panáka, ale opravdu se Radce Koutů omlouvám, ale „nelajznul“ bych si to. (Odvážel jsem kamarádku do Račova a pak jel tankovat do Vimperka a zpět). Pak jsem jen zběžně nakoukl do Calypsa a vyrazil přímým směrem nach postel, kde mé tělo spočinulo ve 3 hodiny ráno. (Tudíž se omlouváme též holkám z Žihobec, že jsme nestihli i jejich akci, na kterou jsem měl chuť vyrazit)

Zbytek týmu značně napojen Tramínem, Muškátkem a Frankovou se příští týden navrátí, a pokud nezapomněli dělat spoje a běžet, vyrazíme do Sudoměře pod „palcát“ Jana Žižky. Jdeme jako poslední, tudíž nejlepší na konec. Starostová, velitel a vrchní trenér mají „befehl“ jet též.

                                                                                                                        MaK

zpět