Hokejbal v „Žernau“

Aby se „elita“ ovládající hokejku dobře připravila na tvrdé mače 1. zdíkovecké rybníkové ligy, vyrazila pod dohledem zkušeného trenéra, z těžkých hokejových bitev ostříleného harcovníka a vesměs kvalitního řidiče, předpisy ovládajícího levou zadní – neboli Víti „Fífy“ Kůse… Tento nás a naši bagáž naložil posléze do našeho oblíbeného, tj. jeho  vozidla pro sedm lidí. Cílem bylo hřiště na hokejbal v Žernovicích neboli v „Žernau“, kde místní „kolomazníci“ uspořádali turnaj hasičských družstev v tomto sportu. Mimo nás, týmu HC Zdíkovec Avalanches, přijeli také Přechovice Pathers, Kalenice Canadiens a Drachov Sharks. Domácími byl tým HC Žernovice Canucks…

Nyní k sestavám. V bráně já, ve výstroji Víťi „Chabibulina“ Šrůtka jakožto tradiční opora Ron Hextall. Obranu hráli Hamrlík (Wenna), Kočí (Mates), dále jsme byli vyztuženi výtečnou posilou ze Stach Zdeno Chá(t)rou (Kendy), v útoku góly dávali Kasatonov (Pejša), Lindros (Fífa) a Selänne (Honák). Ze záhy rozpuštěného týmu Sudomeř Pinguins k nám ještě posléze přišel další kvalitní hráč – Koblížek, budiž navždy znám jako t.č. opora zadních řad Mountfieldu ČB - Franta Ptáček.. (Takže docházelo k zajímavým komentátorským dvojsmyslným úletům, že např. Kočí vysunul Ptáčka do středního pásma… J)

První zápas nás čekal proti Přechovicím Panthers. Bylo znát, že to umějí lépe, bohužel nám vsítili dva góly. Marně jsem zaklínal svou lapačku, bohužel žádný „semafor“ se mi nepovedl. Náš gól vstřelil z těžké skrumáže Kasatonov (Pejša).

Druhý zápas nám do cesty přivedl favority a to domácí HC Canucks. To byla horší patálie, než předchozí zápas s Pantery… Prakticky nás nepustili za půlku, čtyřikrát málem protrhli síťku za mnou a též jinak tlačili fest.. Na naší straně se jméno střelce gólu zjistit nepodařilo, patrně proto, že jsme žádný nedali…takže 0:4.

Třetí zápas nám poslal na asfalt proti nám schůdného soupeře z Drachkova – místní žraloky.. Tak nějak jsme v skrytu duše počítali s výhrou, ale žel dopadli jsme úplně stejně jako s Pantery 1:2, kdy náš úvodní gól vstřelil „finský blesk“ Honák „Selänne“.

Poslední zápas nás čekal s Kalenicemi Canadiens. To už jsme tak nějak tušili, že budeme pátí z pěti, což se v přístupu k utkání potvrdilo. Náš jediný gól dal Fífa „Lindros“ Bohužel jsem opět byl za díru, nepodržel jsem mančaft a 3 míčky si našly cestu za má, teď už totálně zpocená záda.

Naši čest tak zachraňoval Koblížek „Franta Ptáček“, který po faulu na něj málem shodil rukavice a nacpal ručně jednoho ze soupeřů za mantinel…Bohužel už byly zpocené, takže to nešlo a než stačil „Franta“ soupeři ubalit, byli oba promtně vyloučeni do konce utkání.. Morálním vítězem je přesto Koblížek „Franta Ptáček“, který by pro přihlížející publikum určitě předvedl zajímavou boxerskou vložku a jistě by vyhrál na body technickým K.O…

Nu nic, tak jsme pátí, no a co… Je třeba zanalyzovat příčiny… Je jasný, že jsme měli chuť, i když jsme zrovna neměli míček na hokejkách a běžecky jsme stačili. I se dokonce dostavoval náš tlak tak velký, že jsem se až zpotil. Rozbor za pomoci elektronické tužky provedl Fífa u středně propečených stejků, kuřecího špízu a kančího guláše, (následně podpořeno ještě smaženou hruškou) U Marouska ve Vimperku. Takže to vypadá pro příští rok tak, že do brány se vrátí hvězda brankoviště Víťa „Chabibulin“ Šrůtek, já si vezmu svou druhou přezdívku „Theo Fleury“ a začnu to tam rozrážet.. Samozřejmě doufáme v přítomnost Kendyho (Zdeno Chára) a Koblížkovi (Frantovi Ptáčkovi) nabídneme přestup…

Tak na ledě…       (jména zůstala po loňské sezoně rybníkové ligy ve Zdíkovci..)                                                                                                                                                    

 

 MaK

zpět