Hokejbalový turnaj

Po roce tvrdého tréninku nás v čase padajícího listí a čím dál hustší podzimní mlhy pozvaly Žernovice do své arény na tradiční hasičský turnaj v hokejbale. My jsme jakožto tradiční sparing-partneři silných celků nemohli chybět.

Dokonce jsme vychystali silnou sestavu. Bohužel ze silné sestavy nezbylo ani zblo. Nová zeď v bráně Víťa Šrot nemohl nastoupit, bo musel vyvařovat hostům na Hotelu chutné obědy. Tradiční střelec golfáků od modré Fífa taky nedorazil, přesvědčoval jednoho chlápka k prodeji traktoru. Další bek Pejša místo lámání hokejek a rozvěšování soupeřů po mantinelech lámal svou Husqarnou někde v polesí Parku stromy. Mates zase měl rodinné oslavy a stašské posily Kendy a Martin Cais se též omluvili. Takže nakonec jsme čest hájili tři a k tomu Fanda z Říhova. Naštěstí po domluvě s Koblížkem, známým to bijcem a s přezdívkou to: „Frantou Ptáčkem“, který dal dohromady podobný počet svých kumpánů, vznikla společná hokejbalová parta „ZaZdíSud“ (Zahorčice – Zdíkovec – Sudoměř). A velký dík patří taky oběma půjčeným golmanům, kteří nám spolehlivě kryli naší svatyni – Palkovi z Přechovic, odchytavším 3 tvrdé mače a Jardovi Maršounovi z Budilova za klíčový mač s Přechánama.

První tvrdý mač a na ploše náš čekaly Výškovice. Šance jsme si dokonce vytvořili, ale gólman soupeře nás vychytával. Nakonec jsme smolně prohrávali o gól, ale v heroickém náporu v poslední půlminutě proměnil Honák krásnou přihrávku od „Fanyho“ v gól střelu mezi nohy brankáře a zápas tedy skončil 1:1.

V druhém zápase se nás snažil zastavit Budilov se skvělým Maršounem v bráně. Měli málo hráčů na střídání v prvních zápasech, prakticky to odehráli v pěti šesti lidech. Z toho pramenil náš pres a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve se opět trefil Honák výbornou střelou, která prošla do branky. Číslovku dvě na našem kontě obstaraly sudoměřské posily a gólový účet mače z těsné blízkosti,  a ač atakována,  uzavřela moje maličkost střelou k levé tyčce. Takže ZaZdíSud – Budilov 3:0.

V stejné roli jako Budilov s námi jsme se cítili my v utkání ze Žernau. Mačkali nás jak citron a měli někdy fakt zkur…ný štěstí. Co vystřelily na bránu, to dvakrát tečnulo dvě jiné hokejky a tři boty a skončilo to za bezmocným Palkem v bráně. Ne jednou, ale celkem osmkrát…

Stěžení zápas se tedy odehrál s Přechovicemi. To už se na sto procent rozehrála sudoměřská „checing- line“ a po příchodu hráče „Johnyho“ (Le-Cleira) ožil i hráč „Dája“ (Moravec). Výborně je též podporovala zbývající trojice s přezdívkami „Novák – Vydarený – Kašpařík“. Pomalu už zapomněli jenom na bránění a už se osmělovali na dostřel branky Palka. Nakonec to byl jejich zápas, neboť Dája „ Moravec“ aj Johny vsítili po brance. Třetí branku střelil Fany ze zdíkovecké lajny. V tomto zápase do toho dali všichni srdce a hrábli si až na dno. Výsledkem byla první výhra nad velmi silným týmem Přechovic v poměru 3:1. Absolutorium v tomto zápase zaslouží Jarda z Budilova, kryjíc nám naší kysnu, který předvedl svůj nejlepší výkon dne.

Takže suma sumárum z toho bylo druhé místo. Takže snad bude led a nás um vynikne i na něm…

                                                                                                                          Mak

 

zpět