1. odveta v utkání Zdíkovec versus ,,Přilehlá Evropa´´

Po prvním utkání, kdy Zdíkovecký borci jasně rozstříleli celek Přilehlé Evropy, přišla na řadu odveta. Toto utkání se uskutečnilo dne 22.12. 2007 v Šumavan Aréně ve Vimperku. Vzhledem k okolnosti, že Vánoční svátky byli za dveřmi, tak cestu do ochozů si našlo pouze jen pár stovek věrných fanoušků, kteří i tak dokázali vykouzlit velmi pěknou diváckou kulisu.

V tomto střetnutí došlo k pár změnám v sestavě, k těm výraznějším patřila změna brankáře. Zdíkovecká svatyně tento večer patřila fenomenálnímu brankáři Víťovi Šrůtků, nosící na zádech pro něj typickou ,,39´´. Obranné dvojice byly jinak sestavené, ale obsazené stejnými obránci, jako v předešlým utkání: V.Kůs - V.Doule, Z. Pešl – J.Doule. V útoku došlo k odchodu Strojírna lajny( P.Lampa-A.Mach-R.Mach), která byla nahrazená 1. útokem(M.Cais-J.Haubelt-F.Mach), 2. útok byl tvořen zkušeným Zdíkoveckým centrem MaKem, na levý straně operovala nová posila Šit a na pravou stranu byl dosazen a na poslední chvíli S.Zídek po nečekaném suspendování hráče Pepy Smážy, jenž neprošel dechovou zkouškou, jelikož den před zápasem požíval alkoholické nápoje do rána do 6:00hod a klub se rozhodl mu udělit v tomto zápase stop. Klub to vysvětlil tím, že hráč takového velkého formátu, jako je Smáža, si nemůže dovolit, takto nezodpovědně přistupovat k důležitým utkání a měl by jít v tomto směru příkladem mladším spoluhráčům! Je třeba podotknout, že tuto sestavu poskládal trenér a velký stratég p. Martin Cwienczek.

Utkání začalo ve velkém tempu a Zdíkovec potvrdil roli favorita a vedl záhy 3:1. Hrál se pohledný hokej s velkým počtem pěkných hokejových okamžiků na obou stranách, takže nikdo z příchozích nelitoval návštěvy Šumavan Arény. Ovšem na první pohled bylo zřejmé, že Přilehlá Evropa dnes bude těžší soupeř, než naposledy. Velký problém tvořila Zdíkovci Strojírna lajna, jenž rozebírala někdy i velmi lehce obranu Zdíkovce. Utkání se přehupovalo do druhé části hry a Zdíkovec se dostával pod tlak soupeře, ovšem soupeř nastřeloval pouze tyče, kterých bylo nejméně pět, tím bylo vysvětleno 20 minutový zpoždění brankáře Šrota před utkáním, jenž to okomentoval, že prý se před zápasem modlil za každou tyč 5min a za břevno pro jistotu 10min. Ke konci zápasu, ale bohužel nebyly nápomocni ani tyto nové brankářské rituály a Evropa se dostala do vedení. Toto vedení si udržela až do konce zápasu.

Toto utkání bylo velmi pestré na šance, hrálo se nahoru dolu a oba celky působily velmi kompaktně, proti předchozímu zápasu. Bohužel Zdíkovec měl na to, aby toto utkání rozhodl ve svůj prospěch, ale bohužel podcenění soupeře a pár spálených šancí zapříčinilo prohru Zdíkovce.

Doufejme, že v příštím zápase se Zdíkovec ukáže v lepším světle a udělá nějaký body…