Hokej – finálový zápas

 

Sezona 2007/2008 se pomalu chýlila ke konci a dne 15. března napsala svou poslední kapitolu. Touto kapitolou bylo finálové utkání „Strojírna Vimperk“ Play – off hokejové Maxiligy, kam se probojovalo jak jinak mužstvo „Zdíkovce“. Soupeřem tentokráte nebyla „přilehlá Evropa“ , ale sebevědomý a zdatný soupeř – HC Vacovští Orli.

Finálový zápas se tradičně odehrál ve zcela vyprodané vimperské aréně od půl desáté večer. Zájem byl takový, že pořadatelé byli nuceni přinést židle z Hamajdy, a to navzdory tomu, že utkání vysílal 6. kanál České televize místo tradiční Hodiny pravdy…

„ Zdíkovec“ nastoupil v tomto finálovém složení: v brance vytvořil zeď takřka nepropustnou Vojta „Špány“ Špánek. V první obraně tvrdily muziku tradiční opory – Víťa Kůs a Zdeněk „Pejša“ Pešl. Před nimi branku soupeře ohrožoval útok ve složení: Levé brko – moje maličkost, na centru Martin Cais a napravo Fanda „Fany“ Mach. Druhou obranu hráli ostrostřelci od modré útočné čáry Václav Doule st. a Václav „Wenna“ Doule ml. Druhý útok poté spoléhal na levé křídlo Ing. Jana Klenora, v centru rozdával přihrávky a góly Honza „Honák“ Doule a napravo se objevila po dlouhé době navrátivší se posila ze zahraničí Fanda Oudes.

Mužstvo HC Vacovští Orli vytvořili bratři Machové. V brance opět čaroval a jiné fígle předváděl  Víťa „Chabibulin“ Šrůtek. Jelikož se jednalo o finálové utkání, dostavil se též rozhodčí. Sice vypadal na 10 let a měřil metr čtyřicet, ale od úvodního hvizdu nasadil přísnou laťku  a nesmlouvavě vylučoval za každé upadnutí na zem. Proto si také získal přezdívku Turčan II…

Utkání začalo bez oťukávání, obě mužstva na to takříkajíc vlétli. Jako první se puk dostal za záda „Špányho“. Poté se projevila tradiční „bolest“ hráčů Zdíkovce – proměňování šancí. No nevím, buď je „Chabibulin“ tak famózní gólman, nebo my jsme jelita… I v té největší šanci tam „Chabibulin“ strčil tu beton, tu vyrážečku nebo hokejku. Když už byl konečně překonán, zazvonila vnější železná konstrukce jeho svatyně. Pravidlo: „ nedáš, dostaneš“ platilo i ve vimperské aréně, a tak se Orli ujali vedení 4:0.

Rozhodující moment se podařil posile Fandovi Oudesovi, který konečně nejen odčaroval kouzlo „Chabibulina“ svým gólem na 4:1, ale i tímto důležitým gólem jakoby přepnul zdíkoveckou mašinu na větší obrátky. Hráči začali soupeře napadat již před „Chabibulinem“ a z toho pramenil tlak zdíkoveckých, kteří se hnali za vyrovnáním jak hladoví vlci... Po několika minutách to bylo 5:5 a začínalo se od začátku. Zdíkovecký tlak ale pokračoval i nadále a výsledek se přehoupl pro Zdíkovec v poměru 8:5. Bohužel v takovém presu se nedá hrát celé utkání, tak zákonitě přišlo uvolnění tlaku. Soupeř to vycítil a pro změnu se hnal za vyrovnáním on, což se mu nakonec povedlo a stav byl pár minut před koncem 9:9.

Hrálo se na to, kdo dá gól, patrně vyhraje. Nakonec se to povedlo zdíkoveckým. Vacovští Orli se sice vrhli opět do tlaku, ale ten již nic nepřinesl, kromě jedenácté branky za „Chabibulinem“. Konečné skóre pro „Zdíkovec“ bylo tedy 11:9.

Po zápase si všichni podali ruce, a protože většina hráčů šla  po puku  po hlavě  a  nechala na ledě duši a leckdy i plíce, šla tato většina doplnit potřebné tekutiny do vimperského Bowling Baru, kde již doopravdy sezóna skončila..

 

Sportu zdar, hokeji zvláště..a příští sezónu určitě opět na ledě..

                                                                                                                           Autor: MaK

 

 

zpět