0. ročník fotbalového turnaje o putovní zdíkoveckou proudnici

V sobotu 9. 2. 2008 se konal ve zdíkovské velké tělocvičně dlouho očekávaný „match“ mezi družstvy dobrovolných hasičů o pohár v podobě putovní zdíkovecké proudnice. K zápasu se přihlásilo celkem 5 družstev – Zdíkovec (2 družstva), Stachy (2 družstva) a družstvo z Račova. K překvapení všech se na poslední chvíli dostavilo i družstvo Budilovských. Později vyšla najevo skutečnost, která jasně říká – za vším hledej Krmiče!!! Ten svým nezdolným přesvědčovacím talentem dal dohromady potřebný počet hráčů a Budilov mohl vyrazit do boje. Takže družstev odhodlaných získat zdíkoveckou proudnici bylo celkem 6.

Hned zkraje se vyskytlo pár drobných překážek jako nedostupné šatny na převlékání, uzamčené sprchy a třeskutá zima v tělocvičně, ale všichni jako správní a odolní hasiči zatli zuby (převlékalo se, kde to šlo, zpocená těla hráčů vydrží na umytí domů a na zimu se v zápalu hry zapomene) a s chutí nastoupili k zahájení. Po uvítání všech přítomných, kterého se ujal Hony s Matesem, se mohlo začít hrát.

Pískání zápasu se zhostil Hony, kterého střídal připravený Mates. Jako první nastoupilo družstvo Zdíkovce (A) proti družstvu Stachy (B). Zdíkovec (A) nastoupil ve složení: Smáža, Pejša, Šit, Honák, Majka a Píďa. (družstvo B: Sam, Pepa Žigulík, Krmič, Mates, Jana Douli, Eliška). Zdíkovec rozdrtil Stachy B 4:0, rozjel se opravdu na výbornou a sázel jeden gól za druhým! Jako jeden z nejlepších zdíkoveckých hráčů se ukázala (kdo to nečekal, že?) naše Píďa, o kterou se tedy zpočátku pokoušel infarkt, ale jak všichni známe Píďu rychle se dostala do formy a protihráčům ukázala, zač je toho loket. Za vše mluví situace, kdy se Zdíkovec pral o třetí místo s Budilovem a velká střelkyně Píďa tento zápas rozhodla jediným gólem v nastaveném čase.... Nutno dodat, že nepoužila své kopy na intimní partie hráčů opačného pohlaví! Holt, malá ale šikovná!:))) Myslím, že uznání také patří Šitovi, který chytal ze všech sil. Naneštěstí si nějak pochroumal rameno a poslední dva zápasy již neodchytal, ale i tak si jistě zaslouží pochvalu za výborně odchytaný zápasy!

Bohužel v průběhu hry se do boje zdatně obuli i ostatní, a tak se stalo, že Zdíkovečtí  (A) se umístili na 3. místě. Druhé místo vybojovalo družstvo Račova a Zdíkoveckou proudnici si odvezli hráči ze Stach (A) (kompletní přehled jednotlivých výsledků je uveden pod článkem). 3. místo Zdíkovce lze vysvětlit i tím, že propůjčoval své kvalitní hráčky družstvu Račova, takže došlo k jejich vyčerpání a částečnému úbytku jejich sil - v příštích utkáních půjčování hráček pouze za tučnou provizi!!! Zástupci stachovského družstva měli bohužel silné hráče, jejichž způsob hry byl mnohdy poněkud tvrdší.

Sobotní turnaj bohužel poznamenala i nepříjemná událost, kdy došlo ke zranění jedné z hráček stachovského družstva. V zápalu boje nešťastně upadla a s otřesem mozku, vybočeným krčním obratlem a naraženým loktem ji odvezla záchranka. I to bohužel patří ke sportu. Všichni zraněné hráčce přejeme brzké uzdravení!

Po všech odehraných zápasech se všichni zúčastnění shromáždili k předávání cen. Jak již bylo řečeno, Zdíkoveckou proudnici si odvezlo družstvo ze Stach, ostatní ceny, které si družstva odvezla, představovaly láhve šampaňského a dárkové balení „plzničky“.

Po opuštění tělocvičny se téměř všichni odebrali do hospůdky k Novotným, aby zdárně zapili výsledky zápasu. Většina také doplnila vydanou energii topinkami s masovou směsí, které nám na naše přání udělal pan Novotný (asi se zřejmě taky bál, když uviděl takový stádo hladových hasičů….:)

Jako nepřetržitý pozorovatel hry, si dovoluji konstatovat, že šlo o výbornou akci, kterou chce SDH Zdíkovec zařadit mezi své každoroční aktivity. Zdíkovečtí, přece jim tu naší proudnici nenecháme!!!! Možná by mohla být klidně i odveta v jiné než fotbalové formě (volejbal, vybíjená,…).

Tímto bych chtěla za všechny poděkovat Honymu za zorganizování celé akce. Díky samozřejmě patří všem, kteří měli chuť a odvahu zúčastnit se tohoto klání!

Ráda bych se také touto cestou omluvila Makovi, že mu fušuju do řemesla! MaKu, učinila jsem takto pod nátlakem jakožto součást mé omluvy za nezapojení se do hry!

Takže, milí hasiči, sportu zdar a na příští spotovní akci na viděnou!

Autor: Bléruška

Tabulka A:

tabulka A

Mužstvo

body

Tabulka B:

tabulka B

Mužstvo

body

zápas o poslední místo:  Zdíkovec B – Stachy B         2 : 0

semifinále:                      Zdíkovec A – Stachy A        0 : 2

Budilov – Račov             0 : 1