Dolany v Bohumilicíh = všechno špatně

aneb začátek „plesové“ sezony…

Marně jsem lámal Wennu, aby mi řekl, co se o tomhle dá napsat… Dá se to nazvat fiaskem, a o to horší je to patálie..Není pro to žádné omluvy. Všechno šlo špatně… Mokrá trať – 1. patálie, i když na mokrých drahách se nám extrémně dařilo. Špatně rozběhlý útok – 2. patálie. A když Pejša utíkal kolem značky pro rozdělovač s vodou za „patami“, tak si pomyslel: „Hm, dneska to nedoběhnu, ale uvidím, kam doběhnu..“. Skončil 15 metrů před terči a kvalitně „zaléval zahrádku“. Honák dopadl podobně, a tak bohumilická „mrkev“ byla opravdu řádně zalita. Marná byla lamentace Víti od rozdělovače dozadu.. Jobovka přišla ještě před soutěží, kdy si Martin „Šípi“ při fotbale natáhl sval. Takže patrně nejkvalitnějším článkem našeho řetězu se stal béčkař Kalenic, kterému opět děkujeme, že nám to roztáhl.. O čase 46,01 s. a 20 místě se nemá cenu vůbec bavit.

„Kucí“, s tím musíme něco provést!!!.... Kdyby Vás radši po poli honili…!!!! Však jsem taky „mančaftu“ po zavření „knajpy“ a dojetí do Čestic na 1. událost „plesové“ sezony řádně vyčinil… To je člověk takhle pustí a oni se takhle zpustí!!!!  Mé spílání nemělo dlouhé trvání a zastavila ho sklenice jedenáctky položená přede mě na stůl a posléze dotažení k „báru“, kde jsem poručil rundu na zdar mého nového zaměstnání.. Což znamenalo odjezd tak po čtvrté hodině ranní.

Mimochodem, „haló, haló ples“ v Česticích se stal asi první pozitivní věcí oné soboty a následně i brzké neděle… A to opět díky holkám z Podlešáku kolem Máničky, Eduš a Verči (tentokrát opravdu s měkkým i… J p. s. dík Eduš za odhalení této chyby…J) a spol, které nás opět „hecly“, my je poslechli a na místo činu na začátek „plesové“ sezony  dorazili.Holky, děkujeme, Podlešák 4ever…J!!!! A to ještě chyběl Matýsek, tradičně měřící v Česticích výtahy a marně se od kapely dožadující naši hymnu, tj. „Kasací“..

Jinak se z tohoto „dýchánku“ stala naprostá „pařba“. Jak je naší tradicí, zavíráme hospodu a končíme za ranního kuropění… Tak tomu bylo i teď. Po půl páté ráno holky rozdaly postele, slamníky a podlahy určené ke spaní, čehož „bratia“ Doulů využili.. Já za pár hodin končící na „Koreji“ jsem nastartoval svého, mírně orezlého „oře“ a vyrazil k domovu… Spolehlivým „mitfárou“ mi byl Pejša.

Nakonec se ozval zvuk nevycházející z auta.. Bylo to kručení žaludky a znamenalo blikání levého „blinkru“ nach pumpa ve Vacově. To se koupí „Hamka“ , něco mezi to a šup s tím do huby, aby byla ukojena jedna z nejhlavnějších lidských potřeb..

Takže parkuji ve čtvrt na šest a razím do postele na 4 hodiny víceméně vysilujícího spánku, načež v 10 naposled v této směně odevírám „Korej“. Vyprahlý jak Sahara, piji druhý půllitr „Krále Šumavy (čemuž chlapi nevěří a fotí si mě jako kuriozitu), žádaje výměnu mé hlavy za méně opotřebovanou. Tahle „šichta“ je hodně náročná, ale kromě té patálie na soutěži to bylo super.

A tak se na další akci (jak v soutěžích tak v Česticích) těším já, toho času dlící na „Koreji“ ve Vimperku, dopíjející druhého „Krále Šumavy“. Na objednávky chlapů pozdě reagující, hodiny, minuty a sekundy do desáté večer odečítající a hlavu se pokoušející strčit do čističe na sklenice…       

                                                                                                                                       MaK

 

zpět