Den dětí, drobotiny a omladiny

Po dvou dnech, kdy nás vytrvale skrápěly proudy vody, se naše drobotina dočkala v neděli 31. „květence“ důstojné kýžené oslavy svého mezinárodně uznávaného svátku. To nahoře na hřišti místní sbor hasičů pod vedením Fandy „Šarkána“ a „sv. Luciích“, které nasbíraly za holení a „lazebnění“ nějaký ten peníz, uspořádal den dětí. Že se jich sejde přes dvacet, to se ani nechce zdát, že jich je v tak velké vesnici jako „Ždíkovec“ tolik.

Na naše nejmenší čekaly různé soutěže. Skákání v pytli, prolézání „fusakem“, skákání na trampolíně,  driblování, „pochůdání“ po chůdách a na závěr přetahování lanem. Nutno říci, že některé soutěže si vyzkoušeli i dospělí a odrostlejší děti, zejména ty soutěže, které se hodí pro Zdíkovecké slavnosti. Tj. zejména skákání v pytli, přetahování lanem a chůze po chůdách a další, neboť nevíme, co Helča ještě na nás vymyslí… J

Po dovednostech soutěžích, kde náš dorost ukázal soutěživého ducha, následovalo předání cen. Jelikož vyhrálo každé dítě, co se zúčastnilo, všichni dostaly vítězný balíček plný dobrot, bonbonů a sušenek a na krk „fidorkovou“ medaili v barvě mléčné.

Potom Honák s Pejšou, kteří utekli hajnému se suchou borovicí na zádech a které  vyprovodili z lesa broky.. J , rozdělali táborak. Oheň zasvítil a buřty zavoněly. K tomu se dětem rozlévala limonáda. Někteří nedočkavci neposečkali na upečené „knaky“, a promtně pojedli svůj vítězný balíček. To je prostě zase patálie.. J

Vrcholem večera byla ovšem střelecká soutěž ve střílení vzduchovkou na plechovky, Pet láhve a víčka od barvy. Hlavní cenou  byla přihláška k anglickým SAS, druhou cenou přihláška k Rangers… Jako nejlepší „snajpr“ se ukázal šestiletý Mireček Tomášek a po právu získal přezdívku dle známé sovětské „snajperské“ legendy „Vitalij Zajcev“. Za sebou nechal oba bráchy Prudíky a i některé starší borce, zejména mně. (Za to může Fanda, který mi buď podal špatné diabolky či mi záměrně posunul lauf… )

Nakonec se měl konat tradiční fotbalový mač, ale potom co Honák prokopl míč, nám zbylo akorát uklízení a poslední pivo u Fandy. Počasí se udrželo a dětem se to líbilo. Tak holt příští rok.

                                                                                                                        MaK

 

zpět