Den  - nejen zdíkoveckých -  dětí

 

 

Na naše „budoucí naděje“ a ratolesti nezapomněli v rámci Dne dětí ani zdíkovečtí hasiči a hlavně „sv. Lucie“ a pro naše nejmenší uspořádali tradiční sportovní odpoledne na hřišti pod Vrchem.

„Sv. Lucie“ vybraly penízky za holení, stříhání, vonění  a podobné holičské služby v předvečer svátku sv. Lucie (viz. podobný článek) a použily je na nákup různých sladkostí, sušenek, „pišingrů“, bonbónů apod. Aby nechybělo něco na opékání nad ohněm, nezapomněly též na  bednu špekáčků, chléb „náš vezdejší“ a na spláchnutí mastnoty nějakou tu limonádu.

Přítomná skupina dětí byla rozdělena na dvě party  - nejmenší a odrostlejší. Menší děti si hrály s míčkem, kuželkami apod. Starší předváděly souboje na chůdách, s většími míči, skákáním v pytlích, obručemi, lanem apod.

Soutěže proběhly v rychlém sledu a zbyl čas na vyhlášení vítězů. Jelikož byly vítězem všechny děti, nestalo se, že by nějakému dítěti sv. Lucie „nedajly medaili“… Sportovní odpoledne končilo nad praskajícím ohněm a za omamné vůně pečených špekáčků. 

Milá drobotino, všechno nej, nej nej. Užívejte dětství, i pro nás starší to byl krásný čas, který se už nevrátí…

                                                                                                                           MaK

 

 

zpět